Literatura

 

Ukázky tvorby

Poezie
Próza

Kniha O duši lékaře, nakladatelství Triton, 2012. Autor jednoho z textů (povídka Exstirpace ticha).

Sbírka devíti povídek ROZPADY vyšla v květnu 2008 v nakladatelství Galén.
Na obálce je použit obraz Marka Brodského.
O vydání knihy se velkou měrou zasloužil PhDr. Jan Šulc.

z katalogu nakladatelství Galén, 2008

 

ROZPADY A EKG – DIVADLO ARCHA...

1. a 3. března 2010: Divadlo Archa: EKG - O lásce a životě. Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše. Hosté: spisovatel a hudebník Filip Topol, básník a prozaik Jáchym Topol, fotograf Karel Tůma, Doc MUDr. Martin Vokurka, CSc a dalšÍ. Záznam představení je možné shlédnout přes internet (www.primyprenos.cz).
Čtu tam povídku Rozpadlý.

 

ROZPADY V KNIHKUPECTVÍCH...

Dostupnost v kamenných knihkupectvích je různá. Nejspíše je má pan Wimmer (Zdravotnická literatura, Lipová ulice, Praha 2), ale pár výtisků měl pan Seidl ve Štěpánské, byly v Neoluxoru na Václavském náměstí či Academii (v únoru je však už neměli, ovšem jistě lze knihu u nich objednat). Jinak je možné si ji objednat přes internet – Galén, Kosmas, Knihy abz aj.

Dále se objevily v e-verzi na ereading.

 

ROZPADY V MÉDIÍCH

Anotace, zmínky, recenze či rozhovory se dosud objevily v těchto médiích:

O povídkách se ještě před vydáním ve dvou rozhovorech zmínil dr. Jan Šulc – na Portálu české literatury v květnu 2006 a pak v rozhovoru s Danielou Iwashita v kulturním týdeníku A2 (č. 6/07 - únor 2007).

 

OSTATNÍ PUBLIKACE

Dosud jsem publikoval v Literárních novinách, časopisech Tvar, Weles a Psí víno, v internetové rubrice nakladatelství Petrov, v internetovém časopisu Dobrá adresa a v literárním almanachu on-line Wagon. O Dobré adrese, s níž mám tu čest spolupracovat, mluví pěkně její šéfredaktor Štefan Švec v rozhovoru s Radimem Kopáčem na Portálu české literatury.

V květnu 2006 vydalo nakladatelství Maxdorf Slovník nespisovné češtiny, na němž jsem se spoluautorsky podílel. Hlavním editorem je dr. Hugo. V souvislosti s tím byly zprovozněny webové stránky. Druhé vydání vyšlo v říjnu 2006.

 

Odkazy

Petrov (býv.)
Psí víno
Weles
Host
Dobrá adresa
Portál české literatury
Malý čtenář
Literární almanach on-line Wagon
A2 kulturní týdeník
Torst

 

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU

 


© Martin Vokurka 2005-12